Tydzień 22: stopa, mobilność, sielanka

Tydzień był i intensywny (studia, podróż do Łodzi, pobyt w Łodzi, jeżdżenie po Łodzi, dobra, już się nią nasyciłam), i spokojny (bo mama gotuje i wywiesza pranie, i zajmuje się Natką).

Powrót na studia udany. Tak jak pisałam w czerwcu po ostatnim zjeździe: na następnym to już nie będzie ta sama Natka. I nie była. Zostałam tylko raz wywołana telefonem i to tylko dlatego, że Tomek poszedł ze śpiącą córką do auta i przegapili przerwę. No ale też fakt, że nosili się w chuście. Następny zjazd w drugiej połowie października i… poradzić będzie musiała sobie moja mama, bo Tomka nie będzie, o czym już wkrótce napiszę. No a mama to w wózku.

Natalia

Nareszcie sięgnęła do swojej stopy. Najpierw Tomek zgłosił, że w kąpieli starała się, ale zasięg tylko do łydki. Potem ja jej pokazywałam stopy — i też nie dało rady. Aż tu sobie wzięła, sięgnęła, złapała i się ucieszyła. I oczywiście już otwierała paszczę, żeby ją pociamkać. A tu takie zdziwienie, że się nie da.
Natalia nie turla się jeszcze. Ciągle lubuje się w przewrotach z brzucha na plecy. Muszę zabawiać ją opakowaniem chusteczek nawilżanych, żeby zechciała poleżeć chwilę na brzuchu. Nie turla się, ale stała się dość mobilna. Przemieszcza się za pomocą nóg i… głowy. W tył (znaczy kranialnie, znaczy w kierunku głowy). W połączeniu w umiejętnością odwracania się wokół swojej osi jej nowo osiągnięta mobilność przyniosła taki skutek, że sobie dziecko z łóżka zeszło. Na szczęście było to łóżko moich rodziców, bardzo niskie. Skończyło się na strachu. Zaczynam obkładać wszystko dokoła poduszkami, kocami, kołdrami, blokować krzesłami, torbami, czym się da. Brrr.
Mamo, mamo! Czy mogłabym coś odwalić? Mam już 5 miesięcy!

Ja

Zakończyłam 14-miesięczną sielankę. Witam się ozięble z miesiączką.
8 komentarzy
  1. 04/10/2014
  2. 04/10/2014
    • 04/10/2014
    • 04/10/2014
    • 05/10/2014
  3. 04/10/2014
  4. 06/10/2014

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *