Tydzień 24: jęzor, strata, upór

Nie mogę uwierzyć, że to już 24. tydzień. Dwa razy sprawdzałam i liczyłam. Jednak tak. Zaczęliśmy go intensywnie w wielu sklepach, galeriach i outletach, żeby skompletować wyprawkę na wyjazd Tomka. Gdy zostałyśmy same, mogłam zwolnić tempo (się zdąży sprzątnąć przed przyjazdem mamy luuuuz) i zająć obserwacjami córki. Zaobserwowałam, co następuje.

Natalia

Zaczęła wytykać jęzor. No że zdjęcia nie mam. Nie mam, bo aparat jest pół świata stąd. Do tej pory wytykała, nie wytykając, czyli trzymała go między dziąsłami a wargą. Aż tu nagle objawił się — taki długi!

Kontynuuje eksplorację otoczenia poprzez zabieranie różnych moich rzeczy. „Moich”, to znaczy nie jej — nie zabawek. Podczas przewijania obligatoryjnie obraca się w prawo i próbuje rękami sięgnąć do papierków-wkładek do pieluch. Gdy się jej uda, wyciamka opakowanie i wyjmie mi wszystkie z niego papierki. Albo lubi papierową torbę z ikei. Ciamkać, rzecz jasna. Uwielbia wręcz i patrzy pożądliwie na butelki z wodą. Gdy dostaje do rąk — całkiem sensownie próbuje ich użyć. Czasem jej pomagam i być może że coś tam nawet jej do buzi wleci tej wody, choć najwięcej to jednak na ubraniu zostanie.

Czasem jednak muszę jej przerwać tę zabawę. I tu objawia się nowość. Poczucie straty. Nie było tego. Jak zabrałam, to nie było. Phi. Teraz jest ryk, który ustaje, gdy oddam. Czasem nie oddaję (czasem tą butlą krzywdę sobie robi), tylko zabawiam czymś innym, odchodzę z nią w inne miejsce. Nie ma, nie było, o co ci chodzi. Jeszcze działa.

Udaje mi się ją coraz dłużej na brzuchu przytrzymać, ale skubaniec się nigdy chyba nie przekręci. Już, już idzie, już jest boczek, już sięga do zabawki, już za chwileczkę, już za momencik… i… albo nie.

7 komentarzy
 1. 20/10/2014
  • 20/10/2014
  • 21/10/2014
 2. 20/10/2014
  • 20/10/2014
 3. 20/10/2014
  • 20/10/2014

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *